Skirö aik bandy

11:07
 |  1 Comments

Ks bandy

49 talking about this. Amateur Sports Team.


 • Tjust bandy
  1. Vetlanda bandy resultat

  Skirö dam är snart igång med de första matcherna för denna säsong. 16/9 spelas första matchen i Hydro Arena. Matchen ingår i Svenska Cupen och spelas mot Sunvära SK. Välkomna!!! Skirö AIK för 15 dagar sedan 0 kommentarer; Årsmöte: Skirö AIK håller årsmöte i klubblokalen Blågula rummet. Alla medlemmar är välkomna.

  Skirö aik facebook

   Välkommen till Skirö AIK Dam. På vår hemsida kan ni se kommande matcher, läsa om våra medlemmar och kolla in senaste nyheterna plus mycket mer. Välkommen in!.


  Tjust bandy

 • Fast precis som många andra idrottsföreningar i bygderna runtomkring är klubben egentligen äldre än vad ”prästbetyget visar. Redan deltog Skirö AIK i en lokal pokalserie i bandy. Skirö AIK mötte Ekenässjöns IF, Björköby IF, Landsbro IF, Kvillsfors IF och IFK Holsby.


 • Ekbacken skirö

  Skiro AIK live score (and video online live stream*), schedule and results from all. bandy tournaments that Skiro AIK played. We’re still waiting for Skiro AIK opponent in next match. It will be shown here as soon as the official schedule becomes available.


 • Vetlanda bandy
 • Vetlanda bandy

  Förkortning. SAIK. Skirö AIK är en idrottsklubb i Skirö utanför Vetlanda i Sverige. Klubben bildades den 20 januari [ 1] och är numera främst inriktad på bandy. Klubbens herrlag spelar sedan under namnet Skirö Nävelsjö BS. [ 2].


 • skirö aik bandy

 • Skirö prästgård

  16/01/21/«Skirö»-«AIK» () Mål 9. Erica Persson Assist: Olga Rodionova AIK Bandy Mål Sofia Ihrén Assist: Olga Rodionova AI.


  Vetlanda västerås bandy

  Oskarshamns bandysällskap har gjort klart med sitt andra nyförvärv. årige David Lund är klar för den nystartade föreningen. David Lund är bandyfostrad i Vetlanda BK. Förra säsongen satsade han på sin civila karriär och höll bara igång lite med division 1-laget Skirö AIK. Innan dess.

  Copyright ©dedly.school-usk.edu.pl 2023